skip to Main Content

Jakými způsoby čerpat nebankovní půjčku? Výplatu peněz si můžete nechat provést na bankovní účet nebo v hotovosti. V prvním případě je nejvhodnější expresní bankovní převod, který ne všechny společnosti nabízejí, nebo převod peněžních prostředků ze stejné banky. Zde získáte peníze téměř okamžitě. Jinak na ně můžete čekat až 2 pracovní dny. Jestliže se rozhodnete pro výplatu peněz v hotovosti, můžete si je nechat dát na ruku nebo poslat poštovní poukázkou. Tento způsob preferují především senioři, kteří si nezřídili bankovní účet.

Jednorázové nebo průběžné splácení nebankovní půjčky

To, jak budete svou nebankovní půjčku splácet, hodně závisí na podmínkách, které si u společnosti sjednáte. U půjček do částky 25 000 Kč doporučujeme půjčku splatit jednorázově, maximálně ve dvou nebo ve třech průběžných splátkách. Pokud se totiž bude jednat o půjčku před výplatou s dobou splatnosti maximálně 30 dní, počítá se s tím, že nejdéle poslední den, budou vypůjčené peníze i s úrokem na účtě finanční společnosti. Splácet půjčku průběžně po týdnech tak může někomu připadat zbytečné.

Alternativou jsou měsíční splátky, které přicházejí v úvahu u půjček na desetitisíce, statisíce nebo miliony korun. Každý měsíc k určitému datu odvedete domluvenou finanční částku. Průběžné splácení může trvat půl roku i 30 let. Záleží na výši půjčky. U nebankovních půjček, které jsou zajištěné nemovitostí, dosáhnete na výhodnější úročení.

Jakým způsobem splácet půjčku

Zde máte na výběr mezi bankovním převodem nebo splácením poštovní poukázkou. Zatímco v prvním případě máte úhradu téměř vždy zdarma, u složenky se připravte i na 30 Kč poplatek. Navíc budete muset zajít na poštu a tam si vystát frontu. Každý měsíc tak můžete strávit až hodinu řešením své půjčky. Nastavením trvalého příkazu nebo inkasa na běžném účtu si ulehčíte.

Back To Top