skip to Main Content

Nebankovní půjčky od soukromé osoby

Banky vám nechtějí půjčit a pochybným nebankovním institucím se raději vyhýbáte? Nebo zkrátka ani jedné z těchto možností nedůvěřujete, ačkoli peníze navíc by se vám hodily? Pak nezoufejte. Alternativ, jak sehnat peníze na nízký úrok existuje více. Například si můžete půjčit od soukromé osoby a nemusí se jednat zrovna o vaše blízké příbuzné, kteří sami mají poněkud hlouběji do kapsy. Některé soukromé osoby, které peníze mají, jsou ochotny vám přes inzerci nebo na směnku půjčit peníze i se vám zaručí, že žádná ze stran nakonec nepřijde zkrátka. Vše probíhá podle stanovených pravidel a bez podvodů!

Komunikace s investory

Peníze půjčují ti, co je mají – tedy investoři (soukromé osoby). Existuje tzv. soukromá inzerce půjček, kde právě tyto osoby nabízejí své finance k půjčkám, lákají na nízké úroky a benevolentní domluvu se zákazníky. Nutno říci, že se jedná o výhodný systém půjček, neboť většina investorů je opravdu schopna vyjít vstříc zákazníkovi. Vzhledem k tomu, že i tento způsob půjčky patří k nebankovním možnostem, investoři se nezajímají o soukromí svých zákazníků, tedy ani o registr dlužníků.

Půjčka Od Soukromého Investora Ihned

(Skoro) žádné limity!

Přesto si u nich můžete půjčit až několik milionů korun. Půjčka u soukromých osob totiž spočívá především v domluvě mezi oběma stranami a ve vypsání směnky, která zákazníka zavazuje ke splacení půjčky v konkrétně stanoveném termínu. Jediné, na co byste si, v případě volby této půjčky na směnku, měli dát pozor, je vaše smlouva s investorem, kterou je třeba před podepsáním důkladně prostudovat. Abyste předešli podvodům, také byste neměli žádné poplatky platit předem.

Ručení majetkem

Pro někoho možná nevýhodou je však ručení majetkem. Zákazník se investorovi zavazuje svým majetkem, kterým ručí pro případ, že by nebyl schopen půjčenou částku v daných termínech splatit. Je to pochopitelné ochranné opatření investora, který si tak bere zpět svou vstřícnost, kterou vůči vám projevil při samotném žádání o půjčku, kdy jej prakticky vůbec nezajímalo, jak s půjčenými penězmi dále naložíte, ani zda je jste schopni řádně splatit.

Back To Top