skip to Main Content

Výhody hotovostních půjček a úvěrů

Hotovostní půjčky a úvěry přinášejí svým žadatelům zajímavé výhody. Pokud například nevyužíváte bankovní účet a rádi byste o půjčku požádali, je pro vás hotovostní půjčka ohromnou výhodou, jelikož si kvůli ní účet ani nemusíte zřizovat. Zaujme především všechny seniory nebo naopak studenty. Tyto dvě skupiny lidí totiž často účet nemají, jelikož ho na nic nepotřebují. Půjčka v hotovosti je tak přehledná a většinou i transparentní. Peníze se vyplácejí dvěma základními způsoby, a to na ruku nebo složenkou.

Hotovostní půjčky pro každého

Hotovostní půjčky na rukuO hotovostní půjčku může požádat opravdu každý. Tyto půjčky poskytují banky a vybrané finanční společnosti. U bank se však jedná o menšinu, jelikož většina z nich požaduje, aby žadatel o úvěr vlastnil v jejich bance běžný účet, na který se požadované peníze následně převádějí. Jestliže si tento účet nechcete zřizovat, nemusíte. Stačí, když půjdete ke konkurenci, která jeho zřízení nevyžaduje. Většinou se v tomto případě jedná o finanční společnosti, které bankovní účty vůbec neposkytují.

Hotovostní půjčku může využít každý, kdo je starší 18 let. Stačí se jen prokázat platným občanským průkazem a u půjčky na vyšší částku podepsat také úvěrovou smlouvu. Výplata proběhne po schválení půjčky, a to na ruku nebo složenkou. Jestliže se peníze odesílají složenkou, tak jejich doručení trvá přibližně 2 až 3 pracovní dny.

Snadné vyřízení a rychlá výplata finančních prostředků

Pokud požádáte o hotovostní úvěr přímo v bance nebo na pobočce finanční společnosti a dojde k okamžitému schválení, dostanete peníze na ruku třeba už za 10 minut. Následně je můžete ihned využít. Nezapomeňte je však včas splatit. V termínu domluveném ve smlouvě by měly být doručeny složenkou na adresu poskytovatele nebo převedeny na účet. I když půjčku na účet nechcete, neznamená to, že ho vůbec na nic nevyužíváte.

Bez poplatků spojených s vedením účtu

I když je půjčka zdarma, mohou se s ní pojit nepříjemné poplatky, které souvisí spíše s vedením běžného účtu a s realizovanými příkazy, kterými se půjčka splácí. Měsíčně vás vedení účtu může vyjít na desítky i stovky korun, záleží velmi na tom, jaké banky či společnosti využíváte.

Chcete bankovní účet zcela bez poplatků?

Back To Top