skip to Main Content
Sjednání Několika Různých Půjček – Vyplatí Se Vám?

Sjednání několika různých půjček – vyplatí se vám?

Možná už jste se dostali do situace, kdy vám banka nechtěla půjčit požadovanou výši finanční prostředků a vy jste proto začali uvažovat, zda jít jinam a tam požádat o celou částku, nebo jestli si raději nevyřídit několik dílčích půjček. Oba přístupy mají své výhody, ačkoliv ve většině případů platí, že je lepší si sjednat jednu velkou půjčku u jednoho poskytovatele. Už jen proto, že nemusíte neustále myslet na své splátky.

Jestliže vám v bance nechtějí půjčit požadovaný finanční obnos, doporučujeme vám oslovit soukromou finanční společnost, která pro vás může mít k dispozici celou částku. Jednou ze společností, kde můžete získat více peněz, je Cofidis. Tato společnost nabízí flexibilní účelové i neúčelové úvěry do výše až 500 000 Kč a se splatností až na 84 měsíců. Může být zajímavou alternativou ke spotřebitelskému úvěru z banky. K půjčce navíc nepotřebujete žádné zajištění, což je rovněž velmi výhodné.

COOL Money půjčka

COOL Money
půjčka

Až 250 000 Kč
Na 12 – 84 měsíců

Cofidis půjčka

Cofidis
půjčka

Až 500 000 Kč
Na 12 – 84 měsíců

Když požádáte v bance nebo u nebankovní společnosti o více úvěrů

Banky zpravidla poskytují účelové a neúčelové spotřebitelské úvěry, různé typy střednědobých půjček, dále také hypoteční úvěry, kontokorentní úvěry nebo kreditní karty. Tyto úvěrové produkty často můžete čerpat najednou, ale vyplatí se to? Obecně většina úvěrů je komplikací, pokud chcete získat hypotéku. Vaše příjmy totiž musí být tak vysoké, abyste zvládli uhradit všechny splátky. Když už ale hypoteční úvěr máte vyřízený nebo ho momentálně neplánujete, otevírají se vám dveře k získání jiných úvěrových produktů.

V bance tak můžete požádat o spotřebitelský úvěr a zároveň mít kreditní kartu nebo využívat kontokorent. Zajímavou možností je také čerpat jeden úvěr v bance a druhý mimo banku. Obvykle se nevyplatí na jednu větší investici skládat peníze z více úvěrů. Museli byste celý proces opravdu pečlivě synchronizovat. Je však možné řešit větší investici vyšším úvěrem a každodenní výdaje kreditkou nebo třeba malou půjčkou před výplatou.

Trend je ve prospěch sjednocení půjček

Trendem na současném finančním trhu je spíše spojování půjček než jejich rozdělování nebo čerpání u více poskytovatelů. Tím, že své úvěry sjednotíte, získáte lepší přehled o své finanční situaci. Můžete také ušetřit nemalé peníze na poplatcích a úrocích. Ideální je všechny dříve sjednané úvěry refinancovat do jednoho nejvýhodnějšího. K takovému úvěru pak můžete nabídnout třeba i nemovitost do zástavy, jelikož je jasné, že u úvěru se zástavou peníze obdržíte za výhodnějších podmínek. Zároveň nepotřebujete ručitele ani spoludlužníka a vše si tedy vyřídíte na míru svým vlastním představám.

Ať se malé dluhy nepromění ve velké komplikace

I nad sjednáním malé půjčky je potřeba přemýšlet a promyslet si, zda budete mít dostatek peněz na její včasnou úhradu. Ne všichni poskytovatelé jsou totiž benevolentní. Mnoho z nich vám pošle upomínku velmi rychle po neuhrazení první splátky. Když se do takové situace už dostanete, nechte si vyhotovit individuální splátkový kalendář, který vaše splácení usnadní a pomůže vám vyhnout se případné exekuci.

Back To Top